reede, 2. oktoober 2015

Mihklipäeva näitus.


  
Näitus oravate rühmas.       Mihklipäeva tähistamisega seoses olid meil rühmades näitused.  Vanemad olid lasteaeda lastele uudistamiseks toonud vanu esemeid - tööriistu, tarbeesemeid ja mänguasju. Kõik meie rühma toodud asjad said uuritud, mis nendega vanasti tehti. Küll oli raske triikraud; sirp, mille otstarvet ei teatud; lehmakell, mis tegi huvitavat häält;kolginui, riiete pehmendamiseks, pesulaud - lapsed pakkusid algul, et see võiks olla tahvel. Pastlad ja puust mudel susside tegemiseks.Höövlid, naasklid jne.
Oli ka vanu mänguasju, raamatuid.


     Käisime uudistamas ka teistes rühmades. Siiliperes kuulasime kuidas kõlas kell, katsusime triikida erinevate triikraudadega. Imetlesime vanaemade näputööd.


Jänkude juures nägime, millega vanasti kirjutati -tindi ja sulega, kohviveskit.  Mesikäppade rühmas oli vana grammafon ja fotoaparaat, mis kõige rohkem huvi pakkus.
   Hundude rühmas oli kingade jalast võtmiseks tore riist, mida kõik ka proovida said.   Proovisime pähe ka erinevaid prille. Nägime, milline oli vanasti raha.


          
       Mis tulnukas see on, väike Tormi oli lahkesti nõus meile demonstreerima gaasimaski.Meie näitust käisid uudistamas väikesed mesikäpad.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar