esmaspäev, 22. september 2014

Sügis põllul, aias.

Sellel aastal otsustasime, et puu-ja juurvilju on vaadatud igal aastal piltidelt, loetud jutte, luuletusi, maalitud - voolitud - kleebitud piltide järgi kui prooviks kõiki neid maitsta ja maaliks neid päris puu- ja juurviljade järgi. Jagasime igale päevale ühe või kaks juur- või puuvilja. Lastele andsime ülesandeks kanda nendel päevadel  eri värvi riideid. Päevad jagasime nii: esmaspäev - porgand - oranz, teisipäev - kartul - pruun, kolmapäev - peet, tomat - punane, neljapäev - õun - kollane, reede - kapsas- roheline. Lapsed said ka vastavaid puu ja juurvilju kodust kaasa tuua. Tore oli hommikul kui toodi kaasa kõiki vilju.Tänu sellele saime ka näha, millised on porgandi ja peedi lehed, nii mõnigi nägi neid esimest korda. Aitähh vanematele, kes neid lasteaeda lastele kaasa andsid.


Toorest kapsast ja kartulit proovis mõni laps esimest korda. Ei teatud, et kapsas ja kartul võib ka toorelt söödav olla.Lapsed said teada, mis vahe on nisu-  ja kartulijahul. Uurige, vastuse saate teada oma lapselt. Uurisime erinevaid kapsaid , milline näeb välja lillkapsas ja nuikapsas. Kui raske kapsapea, millest kokad meile lõunasööki valmistavad. Muusikatunnis võlus õpetaja Anneli laste abiga korvist välja peedi, tomati ja õuna, millest valmistasime nii maitsva salati kui õunakoogi.


  Maitsesime peeti ja tomatit.


Kolmapäeval tõi karu Mõmm lastele proovimiseks tomati-,porgandi- ja peedimahla. Proovisime kõiki mahlu, värvisime oma pudelid vastavalt mahla värvile ja valisime oma lemmiku. Paljudele lastele meeldisid kõik mahlad.Maalimistundides tegime õuna - ja kartulitrükki.
Neljapäeval oli meil  õunapäev. Vaatasime, joonistasime ja sõime õunu. Kõigile lastele maitsesid õunad väga. Brandoni ema küpsetas meile ka õunakoogi, mis lastele väga maitses.

Õunatrükkiga tegime "Õunakompotti"Õunade ja õunakoogiga maiustamine.


        Oli tore nädal.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar