esmaspäev, 7. märts 2016

Hunt ja seitse kitsetalle.

   Täna käisime vaatamas Estonia talveaias etendust "Hunt ja seitse kitsetalle." Kahjuks jäid paljud lapsed tuulerõugetesse ega saanud sellel toredal üritusel osaleda. Soovime neile kiiret paranemist.
   Etenduse ootel.

          Etenduse algul teretati, tutvustati end ja kuna selles etenduses osalesid lapsed valiti noored näitlejad laste seast. Laste osaks sai mängida kitsetallesid.   Igal kitsetallel oli nimi, meie rühmast sai kitsetalle ossa Heleriin, kes oli Tuttsaba.


      Kitsetalledel oli ka armas ema. Enne kui etendus algas õpetati kitsetalledele tantsu ja laulu.


         Kõik noored näitlejad said selga kostüümid.
          Mis etendus see on ilma muusikata? Lastele tutvustati ka kõiki pille, mida etenduses kasutati.
    Muidugi tekitas lastes kõige rohkem elevust hundi saabumine.

Lastele õpetati, kuidas kõik kitsetalled mahuvad hundi kõhtu. Istuma pidi hästi tihedalt koos, kui hundi must kostüüm laste peale laotati. Paistsid ainult kitsetallekeste jalad.  Hundi kõht lõigati lahti kääridega. Kui terve etendus oli näitlejatele selge, alustatigi.


Kitseema läheb metsa süüa otsima ja manitseb oma lapsi kodus olema ja mitte ust hundile avama.

   Saabub hunt. Kitsetalled ei lase hunti sisse, kuna hundi hääl ei ole peenike. Hunt sööb kriiti ,et peenikest häält teha, käpp aga must. Hunt läheb möldri ja pagari juurde, et saada käpp valgeks.

Arvates, et käpa omanik on ema lasevad kitsetalled hundi tuppa. Ainult ühel kitsetallel õnnestub pugeda peitu kellakappi, kust koju saabunud ema ta ka leiab.

      Hundi kõht lõigatakse lahti ja kõik kitsetalled pääsevad. Hundil on suur janu ja ta läheb juua otsima,  kõht raskeid kive täis.
        Nagu ikka igal muinasjutul õnnelik lõpp. Kitsetalled päästetud ja kuri hunt oma karistuse saanud.


                  Lõbus näitetrupp.


         OLI TORE ETENDUS!
         Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar