neljapäev, 16. aprill 2015

Oravate tegemised.

        Märtsis istutasid lapsed  sibulaid . Täitsid topsi mullaga ja pistsid sinna sibula. Kastsid oma sibulat ja jäid ootama, millal ta kasvama hakkab.

 
           Külvasime ka tilli ja peterselli. Ühte vanni külvasime kressi seemneid.              Peale külvamist otsustasime komme süüa, aga enne tegime katse, kas neid komme peaks ikka sööma. Panime kommid veega kaussi ja ootasime, mis juhtub.

          Natukese aja pärast märkasime, kuidas vesi hakkas muutuma värviliseks.    Uudistamist oli palju.           Vesi oli muutunud värviliseks ja vee peal ujusid m tähed. Rääkisime, et neid komme võiks harva süüa ja parem võiks valida porgandi või mõne muu puu-või juurvilja.
            Aprilli alguses, kui olime oma sibulaid , kressi, tilli ja peterselli seemneid hoolsalt  kastnud saime mõõta, kelle sibulal kõige pikemad putked ja oh imet meie kressid on juba väga pikaks kasvanud. Nüüd jääb oodata vaid ilusaid sooje ilmasid, et need saaks õue istutada. Ka hommikuti oleme oma sibulaid koos võileivaga söönud - laste arvamus, polegi need oma kasvatatud sibulad nii kibedad midagi.                         Väikesed aednikud oma töövilju imetlemas.

        Hoolitseme oma taimede eest edasi, varsti ehk saab ka tilli ja peterselli leivale panna .


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar