teisipäev, 29. september 2015

MIHKLIPÄEVA KARNEVAL.

   29.septembril on mihklipäev.
  Vanal ajal oli mihklipäev suur püha. Räägitakse, et kui mihklipäeva ei peetud, tuli hunt järgmisel aastal loomade kallale ja vili põllul ei kasvanud. Meie tähistasime mihklipäeva karnevaliga. Lapsi täna lasteaias polnud, kohale olid tulnud kassid, koerad, jänes, kits, lehm, põrsad, pardike.


            Taat vaatas hindava pilguga oma loomad üle, kas kõik on ikka kohal ja rõõmsad. Koju saabus tagasi ka eit, kes oli käinud puhkamas soojal maal.


             Eit jäi taadi tööga rahule, kõik tema loomad olid kenasti hooldatud.
                Eit tervitas oma kalleid loomi, alustades notsudest, lehmi jne. kuni kõik said tervitatud.           Laulsime laulu "Taadil tare künka peal", kus said kõik loomad tulla murule kepslema.         Eit arvas, et tema loomakesed on suve jooksul päris palju kosunud, äkki ei mahu lauda uksest sisse, peaks veidi võimlema.

                   Krapsakas eit, tatsakas taat ja siresäärne tüdruk võimlesid koos loomadega.
          

               Nüüd peaksid küll kõik lauta mahtuma. Väike puhkus enne järgmist ülesannet.


             Esimestena said lauta sooja notsud,


          meie ainuke pardike,


                kiire jänes, keda oli raske tabada - peaaegu oleks ainult sabaots pildile jäänud,

                  Kiisude ja koerte kord - jälle väga kiired loomad.          Kitsekese ja lehma kord.
          Kui kõik loomad laudas tutvustati loomadele talutöid. Millega lammast pügati ja mis villast teha sai. Riideid tehti linast ja kuidas lina sirgeks saada kui ei ole triikrauda ega elektrit.
         Mihklipäevast algasid tubased tööd. Pimedatel õhtutel mängiti erinevaid jõudu ja nutikust vajavaid mänge. Lauldi ja tantsiti, tehti käsitööd.            Loomi kostitati karnevali lõpus eide ja taadi õuest korjatud õuntega.  Mihklipäeval on väga tähtis ennustada ilma. Vaata tähelepanelikult, kas mihklipäeval on noor või vana kuu. Kui taevas paistab noorkuu, siis tuleb pikk talv.Vana kuu toob lühikese talve. Ning kui mihklipäeval sajab,siis sajab seitse nädalat järgemööda.
        ILUSAT PÄIKSELIST MIHKLIPÄEVA!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar