teisipäev, 24. november 2015

Kadripäev.

           Kadriema tütrekesed, kõik kenad valged. Tütred väga viksid, nobedad ja igati triksis - traksis. Üks ilusam kui teine. Kokku oli kadriemal kaheksateist tütrekest.     Harjutame veel natuke oma laulu, tantsu ja siis asume teele.
      Esimesena külastame piilusid. Väiksed piilud ootasid meid, kuigi algul ehmuti, kes need valged lapsed küll on. Koos tantsisime ja laulsime tuju rõõmsaks tegevat laulu.

    Et haigused enne jõule kimbutama ei tuleks, said kõik lapsed ka rohtu. Punane oli palaviku vastu, roheline köhapisikute vastu ja kollane, et ei kimbutaks meid nohu.


       Edasi külastasime lepatriinude rühma. Esitasime oma laulud ja tantsud. Ka lepatriinu rühma lapsed said oma rohud kätte.           Siin oleme jõudnud juba põrnikate juurde. Mida rohkem rühmi me külastasime, seda paremini meil laulud tantsud välja tulid. Oma soovid saime anda ka põrnikatele.


          Küll see laulmine on ikka tore. Millised kenad lauluneiud kõik reas.
    Viimasena külastasime jaaniusside rühma.


     Soovisime kõigile õnne piparkookide küpsetamisel, lahkeid päkapikke ja jõuluvana. Suurimaks sooviks on, et ikka maad hakkaks katma valge puhas lumi.
      Kõikidest rühmadest anti meile ka midagi magusat külakostiks.


     Rõõmustasime oma lauluga kokkasid, et neil ikka maitsvad toidud valmiksid.    Kõik kadrid olid tublid, oma rühmas maiustasime kommidega.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar